naše usluge:








 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM 10. SMOTRE NARODNOG STVARALAŠTVA  NA MARTIN BREGU 2009. GODINE

 

  1.  KUD „PREPOROD“ DUGO SELO

 „Žnjačice pred 'ižum“ – Pjesme i plesovi Zagrebačkog prigorja
Koreograf: Ivica Ivanković, prof.
Glazbena obrada: Zoran Jakunić
Umjetnički voditelj: Dalibor Blažević, prof.
Voditelj pjevanja: Tomislav Habulin, prof.

      2.   Folk Dance Ensemble of Osmangazi Municipality“ Izmir – Turska
„Pjesme i plesovi regije Izmir (Zeybek)“
Koreografija: Vedat Planali, Timur Torgay
Voditelj dječje skupine: Vedat Planali
Izvodi: „Folk Dance Ensemble of Osmangazi Municipality“ Izmir – Turska

      3.   KUD „RODNA GRUDA „ Dugo Selo
„Rodna Gruda“ –kola BiH
Koreograf i voditelj: Ivka Dajaković

      4.   Folk Group „Lasowiacy“ Stalowa Wola - Poljska
„Suita Lubelska“
Koreografija: Marek Zaremba
Voditelj dječje skupine: Marek Zaremba
Glazbena obrada: Alojzy Szopa
Izvodi: Children Folk Group „Lasowiacy“ Stalowa Wola – Poljska

  1. KUD „AUGUST CESAREC“ BRCKOVLJANI

„Pjesme i plesovi Moslavine“
Koreograf i voditelj: Stjepan Perko
Glazbena obrada: Nikola Tuškan

 

       6.     KUD „Saobraćajac“ Sarajevo - BIH
„Malovaroške igre iz okolice Jajca“
Koreografija: Miroslav Šilić
Glazbena obrada: Branko Glumac
Voditelj dječje skupine: Mirnes Čaušević
Izvodi: KUD „Saobraćajac“ Sarajevo – BIH

        7.      Folk group „Opincuta“ Chisinau - Moldavija
„Splet plesova iz centralne i južne Moldavije“
Koreografija: Andrei Bostan
Voditeljica dječje skupine: Maria Lupu
Izvodi: Children folk group „Opincuta“ Chisinau – Moldavija

8. KUD „SESVETSKA SELA'' SESVETE

„Međimurje slavno, kak' si lepo ravno“- pjesme i plesovi Međimurja
Koreografija: Branimir Milas
Glazbena obrada:Mario Pleše i Tomislav Habulin

9. KUD „IZVORNI OBIČAJI“ ZAGREB

    „Splet izvornih kola uz pjevanje“
Koreograf i voditelj: Ivan Dajaković

10.   TAMBURAŠKA SKUPINA „ČUNOVSKI BEČARI“

         „Bijelo selo, lipo selo“, „Šurlali su si junaki“, „Na čunovsku crikvu“, „Okolo    
Ivanca“-ukrajinske pjesme uz tamburašku pratnju
Voditelj: Jive Maasz
Glazbena obrada: Pepi Mallinerits

      11.    Folk Group „Deti Gor“ Vladikavkaz - Sjeverna Osetija
Choreographic composition „Deti Gor“
Koreografija: Stanislav Kodzaev
Voditelj dječje skupine: Stanislav Kodzaev
Izvodi: Children Folk Group „Deti Gor“ Vladikavkaz - Sjeverna Osetija

 

12.   KUD „OGRANAK SELJAČKE SLOGE“  LUPOGLAV
„Bunjevačko kolo“
Koreograf i voditelj: ZlataGrgošić

 

13.    HKUD „MLADOST“ DOMALJEVAC , BIH
„Posavsko kolo“ uz pratnju violine i šargije
Umjetnički voditelj:Marko Matić, prof.

      14.   HKUD „ PETAR ZRINSKI“ VRBOVEC
„Igraj te nam mužikaši“- Pjesme i plesovi Hrvatskog zagorja
Koreograf i voditelj: Ljiljana Stanko
Glazbena obrada: Kruno Kovačević

 

  1.  KPD „TARAS ŠEVČENKO“ iz Kaniže

„HOPAK“ – ukrajinski atraktivni ples
Koreograf i voditelj: Željko Has

 

16.  KUD „PREPOROD“ DUGO SELO
„Cvile guci“ –tamburaški intermezzo iz Turopolja
Glazbena obrada: Zoran Jakunić
Voditelj orkestra: Zoran Jakunić

 

 

 

 

 

 

   
© FOLKLOR D.O.O. za promicanje i očuvanje kulturne baštine