PROGRAM 40. MEĐUNARODNE SMOTRE FOLKLORA, ZAGREB, 19.- 23. SRPNJA 2006.



Utorak, 18. srpnja 2006.

17.00 - 19.00 Zagrebačko kazalište lutaka, Baruna Trenka 3, Glazbeno-plesna radionica "AFRIKALI" Tanzanija, -ulaz slobodan-


Srijeda, 19. srpnja 2006.

10.00 Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Posavski Bregi)
12.00 Etnografski muzej, Trg Mažuranića 14, Otvorenje izložbe: 40. godina Međunarodne smotre folklora
- Predstavljanje DVD-a "Kraljice
20.00 Trg bana Jelačića, Koncert : AFRIKALI, Tanzanija - [ www.jmi.net ]
21.00 Gradec (u slučaju kiše Tvornica , Šubićeva 2), Koncert etnoglazbe : " Nadahnute međimurskom baštinom " TETA LIZA, LIDIJA BAJUK (uz Ladislava Vargu i Marka Žerjava), DUNJA KNEBL i AFION,


Četvrtak, 20.srpnja 2006.

10.00 sati, Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Makedonija, Francuska)
20.00 Gliptoteka, Medvedgradska 2, Plesna predstava Helene Eriksen: "Večer u čajani" (orijentalni plesovi)
20.00 sati, Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Estonija, Ruska Federacija /Republika Hakasija/)
21.00 Gradec (u slučaju kiše Tvornica , Šubićeva 2), Koncert etnoglazbe: AICHA KOUYATE & MANDINKA BAND, Gvineja, [ www.sipua.net ]


Petak, 21.srpnja 2006.

10.00 sati, Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Tavankut /Srbija/, Sri Lanka)
16.30 - 20.30 sati, Zagrebačko kazalište lutaka, Baruna Trenka 3, Plesna radionica pod vodstvom Helene Eriksen: Khalegi : plesovi Perzijskog zaljeva
18.00 - 20.00 sati "Tvornica", Šubićeva 2, Plesna radionica "Međunarodni plesovi" pod vodstvom Linde i Klausa Tsardakas-Grimm
20.00 sati, Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Italija /Sardinija/, Makedonija)
21.00 Gradec, Nastup domaćih i stranih sudionika Smotre, (Markuševec, Blato, Posavski Bregi, Guča Gora, Gorjani, Vrlika, Gradečki Pavlovec, Trajštof /Austrija/, Prekopakra, Francuska, Tavankut /Srbija/)
22.30 Gradec, Radionica: "Plešite s nama!", voditelj Francis Feybli


Subota, 22. srpnja 2006.

10.00 sati, Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Burundi, Italija /Val Resia/)
16.30 - 20.30 sati, Zagrebačko kazalište lutaka, Baruna Trenka 3, Plesna radionica pod vodstvom Helene Eriksen: "Khalegi - plesovi Perzijskog zaljeva"
18.00 - 20.00 sati "Tvornica", Šubićeva 2, Plesna radionica "Međunarodni plesovi" pod vodstvom Linde i Klausa Tsardakas-Grimm
20.00 sati, Zaprešić - na 11. žetvenim svečanostima gostuje folklorna skupina iz Italije /Val Resia/
20.00 sati, Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Francuska, Sri Lanka)
21.00 Koncertna dvorana "Vatroslav Lisinski", Svečana priredba 40. MSF (sudjeluju: Blato , Bošnjaci , Cere , Donja Dubrava , Gorjani , Gradečki Pavlovec , Lastovo , Markuševec , Molve , Novi Vinodolski , Pag , Posavski Bregi , Prekopakra , Punat , Rečica , Vodnjan , Vrlika , Trajštof-Austrija , Guča Gora-BiH , Kumanovo-Makedonija, Cirkovce-Slovenija , Tavankut-Srbija, Estonija , Italija /Sardinija/)
21.00 Gradec, Nastup stranih sudionika Smotre, (Italija /Sardinija/, Burundi, Ruska Federacija /Republika Hakasija/)
22.30 Gradec, Radionica: "Plešite s nama!" , voditelj Francis Feybli


Nedjelja, 23.srpnja 2006.

10.00 sati, Trg bana Jelačića, Nastup sudionika Smotre, (Burundi, Sri Lanka, Italija, Ruska Federacija /Republika Hakasija/)
10.00 Zagrebačka katedrala, Sveta misa za sudionike
19.30 Crkva sv. Katarine, Koncert crkvenog pučkog pjevanja - Marijanske i hodočasničke pjesme,
20.00 sati, Nastup sudionika Smotre, (Italija /Sardinija/, Punat, Slovenija, Makedonija, Lastovo, Donja Dubrava, Bošnjaci)
21.00 Gradec, Nastup domaćih i stranih sudionika Smotre, ( Lastovo, Donja Dubrava, Cere, Bošnjaci, Novi Vinodolski, Molve, Pag, Rečica, Punat, Slovenija, Vodnjan, Makedonija, Estonija, Sri Lanka)
22.30 Gradec, Radionica: "Plešite s nama!", voditelj Francis Feybli

---------------------------------------------------------------------------------------
Popratno događanje u Markuševcu, 21, 22. i 23. srpnja od 18 sati

 

preuzeto sa http://www.msf.hr/Smotra2006/index.htm ( OBAVEZNO POGLEDATI - STRANICA JE ODLIČNA)

 

 

 

 

 
 
© www.hrvatskifolklor.com
developed by: SLAVONAC